Choose a searcher


Nabízíme laminátové podlahy předních výrobců ALSAFLOOR, PARADOR, LAMETT, BALTERIO - kliknutím na logo výrobce se zobrazí nabídka podlah

PARADOR     ALSAFLOOR     LAMETT     BALTERIO      KRONOSWISS

          

KOMPLETNÍ NABÍDKA KLIKNĚTE ZDE

Laminátové plovoucí podlahy

První laminátové podlahy se ve světě objevily již v 70. a 80. letech minulého století a od té doby došlo k mnoha vylepšením, čímž si získaly stabilní pozici mezi podlahovými krytinami a to hlavně díky své příznivé ceně a všestranným vlastnostem.

Značkové laminátové podlahy ALSAFLOOR

JAK SE V NABÍDCE LAMINÁTOVÝCH PODLAH ZORIENTOVAT ?

Prvním krokem při výběru podlahy by mělo být zvážení, do jakého prostoru bude podlaha instalována,  jaká bude zátěž v daném prostoru a v neposlední řadě hraji svoji roli i finální vzhled podlahy.

ZÁTĚŽOVÁ TŘÍDA - SKLADBA

Laminátové podlahy se vyrábějí v různých zátěžových třídách. Zátěž podlahy je určována skladbou podlahy. U kvalitních laminátových podlah je základem ( nosnou, střední deskou ) extrémně tvrdá dřevovláknitá deska HDF (high-density fiberboard ) s vysokou hustotou a odolností vůči deformacím a vlhkosti.  Tato deska je tvrdá jak kámen a má hladký povrch, který je možný potisknout, kašírovat, ale také podýhovat. Vrchní, nášlapná ( dekorativní ) vrstva je složena ze speciální celulózy s umělou pryskyřicí a je impregnována.  Tato vrstva se nachází na horní pohledové straně lamely a určuje povrchovou odolnost podlahy a také dává podlaze výsledný vzhled. Nejčastěji to bývá imitace dřeva, nejčastěji dubového dřeva s různým patinováním, dále pak imitace exotického dřeva, imitace dlažby atd. Zadní ( spodní ) vrstva nosné desky HDF je impregnována proti vlhkosti.

D O M Á C N O S T I

symbol zátěžová třída využití odolnost vůči otěru
zátěžová třída podlah 
21 Mírně nebo příležitostně zatěžované místnosti v rodinných domech a bytech (ložnice, pokoje pro hosty) AC 1
zátěžová třída podlah 
22 Středně zatížené prostory v rodinných domech a bytech (obývací pokoje, jídelny, vnitřní chodby) AC 2
zátěžová třída podlah 
23 Intenzivně zatěžované prostory v rodinných domech a bytech (vstupní haly, kuchyně) AC 3
       

K O M E R Č N Í     P R O S T O R Y

symbol zátěžová třída využití odolnost vůči otěru
zátěžová třída podlah 
31 Mírně nebo příležitostně zatížené prostory v komerčních budovách (hotelové pokoje, konferenční místnosti, malé
kanceláře)
AC 3
zátěžová třída podlah 
32 Středně zatížené prostory v komerčních budovách (školy, kanceláře, čekárny, butiky) AC 4
zátěžová třída podlah 
33 Intenzivně využívané prostory v komerčních budovách (haly, obchodní domy, učebny ) AC 5

ZPŮSOB VÝROBY

Všechny tři vrstvy jsou k sobě pod vysokým tlakem a za použití pryskyřic a tepla pevně spojeny. Podle druhu spojení jednotlivých vrstev rozlišujeme kašírované laminátové podlahy ( tzv. přímo stlačené lamináty – DPL ) a nebo nepřímo kašírované ( vysoce tlakové lamináty – HPL ). Odolnější a také dražší laminátové podlahy jsou vyrobeny z vysoce tlakových laminátů, levnější pak z přímo stlačených laminátů )

ROZDÍL

Rozdíl mezi nimi není na první pohled patrný. Lze ho pozorovat v řezu, kdy u kvalitního laminátu je vidět zřetelná cca 1 mm silná vrstva laminátu, zatímco u melaminových podlah tato vrstva není a povrchem je polaminovaný potištěný papír. Životnost kvalitních značkových laminátových podlah je mezi 15-25 lety , zatímco životnost melaminových podlah bývá mezi 2-5 lety. Tyto informace je dobré uvážit ještě před nákupem a promyslet,  zda se počáteční investice do podlahy vyplatí v závislosti na době, po kterou nám bude sloužit. 

CENY V ZÁVISLOSTI NA KVALITĚ LAMINÁTOVÝCH PODLAH 

Nejlevnější a i kvalitní laminátové podlahy lze pořídit již od cca 300 Kč/m2. Cena laminátových podlah je dána jejich kvalitou a zpracováním. V nižší cenové relaci cca 300,- Kč pořídíme podlahy s bytovou a lehce komerční ( kanceláře ) zátěží, které již budou oproti podlahám z marketů ( ceny okolo 100,-Kč /m2 ) opatřeny kvalitní nosnou HDF deskou. Zkratka HDF pochází z anglického názvu High Density Fibreboard . Je to dřevovláknitá deska, která je tvrdá jako kámen, má celistvou strukturu a uzavřený povrch, proto je možné tyto desky kašírovat,  opatřit potiskem, dýhovat. Pokud porovnáváme HDF desky s deskami MDF (Medium Density Fibreboards) , které bývají nosnou deskou podlah s velice nízkou cenou, pak podlahy s nosnou deskou HDF mají větší hustotu, lepší odolnost v ohybu a pevnost v tahu  a také větší odolnost proti bobtnavosti. Obecně platí, že dražší podlahy, podlahy s vyšší zátěžovou třídou jsou vyráběny v tzv.vysokotlakého laminátu HPL - High Pressure Laminate, který se vyrábí odděleně a tato samostatně zpracovaná a důkladně slisovaná vrstva se nalepí na základní desku HDF, zatímco přímotlaký laminát DPL , jehož výroba je levnější a rychlejší se vyrábí odvíjením základních vrstev z rolí a průběžným lisováním na základní desku. Tím, že se laminátové podlahy vyrábějí ve vrstvách je dáno to, že největší důraz je kladem na vrchní tzv. nášlapnou vrstvu. Vysokotlaké laminátové podlahy mají zřetelnou ( v řezu znatelně viditelnou ) téměř milimetrovou vrstvu laminátu, která pokryvá dekorační vrstvu, ( vrstvu, která určuje výsledný vzhled podlahy ). Špičkové laminátové podlah, pak mívají obvykle dvě takovéto vrstvy. Pouhým okem tak můžeme odlišit kvalitní laminátovou podlahu od méně kvalitní melaminové podlahy, která tuto vrstvu postrádá ( jedná se pouze o papír pokrytý slabou vrstvou lamina ).  Kvalitní a odolné laminátové podlahy se od méně kvalitních, které ve většině obchodních řetězců můžeme zakoupit již okolo 100 Kč/m2 logicky odlišují i cenou. Doporučujeme počáteční investici do podlahy dobře zvážit, rozdíl v pořizovací ceně nebývá vysoký, zatímco rozdíl v živostnosti je zásadní. Životnost levných podlah bývá cca 2-3 roky, zatímco živostnost kvalitních podlah je mezi 15-25 lety. Většina špičkových výrobců  si je jista kvalitou svých výrobků a na tuto dobu i poskytuje záruku.

VÝHODY A NEVÝHODY LAMINÁTOVÝCH PODLAH 

Jako všechny ostatní výrobky, mají laminátové podlahy své výhody i nevýhody.   

VÝHODY

Hlavní výhodou laminátových podlah je jejich relativně nízká pořizovací cena. Podlahy z kvalitního  a odolného laminátu pořídíte již od cca 300 Kč/m2.  Další předností je vysoká odolnost vůči mechanickému poškození, barevná stálost a jednoduchost pokládky, která je zvládnutelná i zdatnějším kutilem.  Díky svému složení jsou laminátové podlahy ideální volbou pro podlahy s podlahovým topením.  Laminát totiž dokáže velmi dobře rozvádět teplo. Podstatnou výhodou je i nenáročná  údržba ( vysávání, zametání a občasné přetření vlhkým mopem ),  vhodnost pro alergiky a navíc, laminátové podlahy jsou antistatické, nehořlavé, jsou vyrobeny z obnovitelných surovin (96% dřevo), neobsahují těžké kovy a montáž lze provádět bez lepidla. 

NEVÝHODY 

Hlavní nevýhodou laminátových podlah je nemožnost renovace. V případě velkého poškození laminátové podlahy je nutno celou lamelu vyměnit. Dále pak hlučnost, tomu lze předejít buď koupí kvalitní podložky nebo lze koupit přímo podlahy s integrovanou protihlukovou podložkou. Další nevýhodou je studenější pocit při chůzi či doteku oproti dřevěným podlahám, či podlahám s pravou dřevěnou dýhou.  V dnešní době, kdy je velká část interiérů vybavena podlahovým topením, tato vlastnost přestává býti podstatnou.

Laminátové plovoucí podlahy Alsafloor

Francouzský výrobce exkluzivních laminátových podlah za přijatelné ceny. Laminátové podlahy Alsafloor  věrně imitují jak evropské, tak exotické dřeviny. Tento výrobce poskytuje záruku 25 let na všechny typy podlah Alsafloor. Plovoucí laminátové podlahy značky Alsafloor v sobě kloubí dokonalé provedení s elegancí. Jak by taky ne, když se jedná o renomovanou francouzskou značku laminátových podlah. Potrpí si především na vývoj nových technologií, díky kterým jsou plovoucí podlahy této značky vždy o krok napřed před konkurencí, a rovněž na velmi kvalitní designové provedení podlah. Záleží pak už jen na Vás, zda vás osloví starší vzhled plovoucích podlah nebo máte zájem spíše o modernější verze. Laminátové podlahy Alsafloor nabízí obojí.

VYSOKÁ ODOLNOST PODLAH 

Nezáleží na tom, zda chcete podlahu do ložnice, obýváku, koupelny nebo třeba i do prodejny. Plovoucí laminátové podlahy Alsafloor nabízí širokou škálu podlah, ze kterých můžete vybírat. Liší se samozřejmě nejen designem, ale především vlastnostmi a tedy i prostorem, pro který se hodí. Jednou z nejdůležitějších vlastností u podlah je samozřejmě tloušťka. Tloušťka podlah Alsafloor se pohybuje od 7 do 12 mm. Pokud zvolíte podlah s tloušťkou 12 mm, bude působit jako opravdu masivní dřevěná podlaha. Tento typ se díky své odolnosti hodí především do prodejen a jiných pro podlahy náročných prostorů. Tenčí podlahy jsou naopak vhodné pro běžné domácnosti, kde nejsou vystaveny tak silnému tlaku jako v prodejných prostorech a žádoucí jsou naopak jiné vlastnosti než jen vysoká odolnost. Dříve nabízel Alsafloor podlahy do komerčních prostor pouze se zátěží  AC3/31 a AC4/32, nově však i AC5/33. Jak již bylo zmíněno, tyto podlahy jsou rovněž dobré i do koupelny. Toto prostředí se vyznačuje vyšší vlhkostí a tedy i větší náchylností k plísním atd. Avšak lamety značky Alsafloor jsou vyráběny z desek se zvýšenou odolností proti vodě. Některé typy těchto podlah jsou určené přímo pro koupelny.

ALSAFLOOR JE EKOLOGICKÁ ZNAČKA

Díky výrazně nízké úrovni emisí těkavých organických sloučenin si veškeré laminátové podlahy značky  Alsafloor vysloužily prestižní ohodnocení A+. Proto, pokud vám životní prostředí není lhostejné a chcete mít doma kvalitní podlahu, která splňuje vysoké standardy, je tato značka tou pravou. Alsafloor dále získal i PEFC certifikát, díky tomu že jejich HDF podlahové desky pochází z dobře obhospodařovaných lesů. Při zakoupení laminátové podlahy této značky tedy přesně víte, od kud dřevo pochází.

GARANCE KVALITY

Tato značka podlah není na trhu žádným nováčkem. Roky pro vás vyvíjí velmi odolné a kvalitní podlahy, proto vám kvalitu nemusíme pouze slibovat, můžeme vám ji garantovat. V bytových prostorách je na všechny řady podlah Alsafloor poskytována záruka.  Pokud zvolíte správný typ podlahy do patřičné místnosti (s tím vám rádi poradíme) a budete se o podlahu starat, vydrží vám bez problému řadu let. Jak se o podlahy Alsafloor správně starat vám prozradíme níže.

ŠIROKÁ NABÍDKA DEKORŮ

I pokud se zaměříme pouze na design laminátových podlah, nabízí jich značka Alsafloor bezpočet. Vybírat můžete z velkého množství textur i barev a především rozmanitých druhů dřeva. Nabízí opravdu široký sortiment, který se navíc neustále rozrůstá. U některých řad jsou dokonce použity designové prvky typu zkosení hran. Díky tomu není problém vybrat si do každé místnosti odpovídající podlahu. Výrobce ALSAFLOOR rozdělil produkci podlah do několika výrobních řad. 

Řada ALSAFLOOR – CLIP 300  přichází v tomto roce s výraznou změnou, a tou je zvýšená odolnost proti otěru ( z AC3 se třída odolnosti zvyšuje na AC4 ) a navíc se zátěžová třída posouvá na 23/32 ( střední a komerční zátěž ). Tato řada je určena především do bytových a středně zatížených komerčních prostor. Překvapí nízkou cenou, vysokou užitnou hodnotou a zárukou od výrobce 25 let. Charakterizuje jí slogan : Velký výkon za atraktivní cenu. Podlahy mají tl. 7 mm a zátěžovou třídu AC4/32. Všechny podlahy řady Alsafloor CLIP 300 jsou vhodné na teplovodní podlahové vytápění - mají stabilní konstrukci a nízký tepelný odpor. Dekory této řady se strukturou dřevěného povrchu a dřevěných pórů Vás okouzlí. Nově v této kolekci naleznete i podlahy se strukturou matně olejovaného dřeva. 

Formát: 7*192*1290 mm, Balení: 2,48 m2, Hmotnost balení: 14,6 kg

Alsafloor CLIP 300 - dekor Javor Patina

Řada ALSAFLOOR - CLIP 400  nabízí široký výběr dekorů v imitaci dřeva jak exotického, tak i dubového vytvořených s francouzským šarmem a elegancí a je určena jak pro bytové prostory, tak i pro nejvyšší komerční zátěž. Všechny podlahy této řady mají zámkový spoj Zip´n ´go a od letošního roku i zvýšenou odolnost proti otěru AC5/33 a zátěžovou třídu 23/33. Podlahy mají tl. 8 mm. Všechny podlahy řady Alsafloor CLIP 400 jsou díky své stabilní konstrukci a nízkému tepelnému odporu vhodné na teplovodní podlahové vytápění. Vzhledem ke své konstrukci a zátěžové třídě je lze pokládat i v hodně frekventovaných a zatěžovaných prostorech.

Formát: 8x192x1286 mm, Balení: 2,22 m2, Hmotnost balení: 15,8 kg

Alsafloor CLIP 400 - dekor Ipe

Řada ALSAFLOOR VISUAL je kolekce značkových podlah se čtyřstrannou mikrofází, která zdůrazní vzor prkna a svým velmi precizním zpracováním a věrnou imitací struktury dřeva, podlahy působí na první pohled dojmem masivní dřevěné podlahy. Tyto podlahy mají vodovzdornou desku HDF a nově i ještě vyšší zátěžovou třídu AC5/33, která umožňuje pokládku podlahy i v prostorech s vysokou zátěží. Všechny podlahy řady VISUAL mají zámkový spoj Zip´n ´go pro ještě snadnější instalaci. Mají tl. 8 mm a díky své stabilní konstrukci a nízkému tepelnému odporu jsou vhodné na teplovodní podlahové vytápění.

Formát: 8x192x1286 mm, Balení: 2,22 m2, Hmotnost balení: 16,3 kg

Alsafloor VISUAL - dekor Malt Oak

Řada ALSAFLOOR OSMOZE je určena pro nejvyšší komerční zátěž, podlahy mají speciálně navržené dekory se synchronní strukturou letokruhů a dřevěných pórů a s maxifází po všech čtyřech stranách věrně reprodukují strukturu dřeva, stejně jako olejované masivní dřevěné podlahy. Mají zátěžovou třídu AC5/33 a vodovzdornou nosnou HDF desku.

Formát: 8*192*1286 mm, Balení: 2,22 m2, Hmotnost balení: 15,8 kg

Alsafloor OSMOZE - dekor Nature Oak

Řada ALSAFLOOR – D CLIC AQUASTAR  je řada vysoce kvalitních podlah pro nejvyšší zátěž ( AC5/33 ) určená do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny a vstupní chodby. Tyto podlahy mají proti vodě impregnovanou základní nosnou zelenou HDF desku a jsou opatřeny novým zámkovým spojem zip´n ´go. Podlahy této řady věrně imitují stukturu dřevěného povrchu a dřevěných pórů. Tmel Clicseal dodávaný do spoje při montáži a vysoce odolná vodovzdorná HDF vytvářejí mimořádnou rezistenci podlahy vůči vlhkosti.

Formát 8x192x1286 mm, Balení: 2,22m2, Hmotnost balení: 15,8 kg

Alsafloor D CLICK AQUASTAR - dekor Dub černý

Řada ALSAFLOOR FORTE  byla vyvinuta pro použití v komerčních prostorech s maximální zátěží (prodejny, veřejné prostory). Podlahy této řady zaručují zvýšenou zvukovou izolaci, mají nový zámkový spoj zip´n ´go a zvýšenou odolnost proti otěru AC6/33. Díky tloušťce 12 mm navozují při chůzi pocit masivní dřevěné podlahy. Povrch podlah je podle nejnovějších trendů věrnou imitací masivních podlah se synchronní strukturou letokruhů a dřevěných pórů. Lamely nejsou opatřeny mikrofází.

Formát: 12x210x1286 mm, Balení 1,62 m2, Hmotnost balení 17,4 kg

Alsafloor FORTE - dekor Ořech authentic

Řada ALSAFLOOR SOLID  je kolekce podlah zátěžové třídy AC6/33 určených do prostor s extrémní zátěží. Podlahy v tloušťce 12 mm mají reliéfní povrch, který způsobí, že podlaha je k nerozeznání od pravé masivní olejované podlahy. Lamely mají čtyřstrannou maxifázi, nový zámkový spoj Zip´n´go, jsou impregnovány proti vlhkosti a zvládnou opravdu silný provoz i v komerčních zatížených prostorech.

Formát: 12x210x1286 mm, Balení 1,62 m2, Hmotnost balení 17,4 kg

Alsafloor SOLID - dekor Arizona White

Řada ALSAFLOOR SOLID PLUS  představuje dekory dubu se synchronní strukturou pórů dřeva v silně realistické úpravě Heliochrome. Plovoucí podlaha vypadá jako matně naolejované dřevěné prkno s jemně lesklými póry. Velmi přesvědčivý povrch olejované dřevěné podlahy je navíc velmi praktický, nezůstávají na něm stopy bosých nohou, a odolává i hrubšímu zacházení nejenom při hraní Vašich dětí a zároveň unese nejvyšší komerční zátěž v restauracích, prodejnách, koridorech. Díky tloušťce 12 mm je tlumený zvuk chůze po podlaze podobný celoplošně lepené parketě a to vše za velmi, velmi atraktivní cenu. Nově mají všechny podlahy této řady zvýšenou odolnost vůči otěru AC6/33.

Formát: 12x210x1286 mm, Balení 1,62 m2, Hmotnost balení 17,4 kg

Alsafloor SOLID PLUS - dekor Dub Canaries

Řada Alsafloor SOLID MEDIUM  je rozšířením úspěšné řady SOLID PLUS, je rovněž určena pro nejvyšší komerční zátěž. Lamely mají čtyřstrannou mikrofázi, nový zámkový spoj Zip´n ´go. Lamely řady SOLID MEDIUM jsou oproti řadě SOLID PLUS zúženy z 210 mm na 118 mm. Vzhledem k tomu, že obě řady mají stejný zámkový spoj, lze stejné dekory mezi sebou kombinovat ( široké a úzké lamely ), čímž vzniká velmi zajímavá podlaha s ještě přesvědčivějším přírodním vzhledem. Povrch s realistickou imitací vzhledu olejované dřevěné podlahy je velmi praktický, nezůstávají na něm stopy bosých nohou, a odolává i hrubšímu zacházení nejenom při hraní Vašich dětí a zároveň unese nejvyšší komerční zátěž v restauracích, prodejnách, koridorech. Díky tloušťce 12 mm je tlumený zvuk chůze po podlaze podobný celoplošně lepené parketě a to vše za velmi, velmi atraktivní cenu. Nově mají všechny podlahy této řady zvýšenou odolnost vůči otěru AC6/33.

Formát: 12x118x1286 mm, Balení 0,91 m2, Hmotnost balení 9,2 kg

Alsafloor SOLID MEDIUM - dekor Dub balearic

Řada ALSAFLOOR MEDINA má exkluzivní hladkou strukturu ve formátu obdélníkových dlaždic vytvářející dojem matné betonové podlahy.Tato řada je v letošním roce obohacena o novinku se strukturou kamene. Podlahy řady Alsafloor Medina jsou určeny pro opravdu velké zatížení, třída zátěže 33, třída odolnosti oděru AC5 a mají zvýšenou zvukuvou izolaci.

Formát: 12x390x630 mm, Balení: 1,47 m2, Hmotnost balení: 14,75 kg

Alsafloor MEDINA - dekor AMBRE

NOVÁ TECHNOLOGIE ZÁMKOVÉHO SPOJE - G5 ( LICENCE VÄLINGE ) 

Alsafloor přichází u všech řad tloušťky 8 mm a 12 mm - s výjimkou řady Medina - s novým zámkem 5G (licence Välinge). Tento zámek umožňuje velmi snadné uzamykání čela pouhým sklopením lamely podél dlouhé strany. Pozor: čelní ani podélný zámek není kompatibilní se zámkem Zip ́n ́go, který byl na podlahách vyrobených před rokem 2017.

PÉČE O PODLAHY ZNAČKY ALSAFLOOR

U podlah značky Alsafloor máte velkou výhodu, jsou velmi kvalitní a odolné. Vydrží i větší tlak a nedochází tak snadno k rýhám, poškrábání apod. Rovněž i údržba a péče o laminátové podlahy není nějak složitá. Stačí zakoupit pár přípravků na výživu a péči a rovněž i čistit podlahu těmi správnými výrobky. S výběrem té správné péče pro vámi zvolený typ podlahy vám samozřejmě rovněž pomůžeme a co víc, můžete si ji koupit přímo u nás. Nabízíme na výběr kvalitní výrobky, které jsou vhodné právě pro tuto značku.

Laminátové plovoucí podlahy Lamett  

Společnost Lamett byla založena v Belgii a je jednou z nejúspěšnějších a nejprogresivnějších společností na trhu. Neustále pracuje na nových inovacích a vyvíjí nové technologie, díky kterým se stále drží na vrcholu tohoto jinak proměnlivého a dynamického trhu. Jejich podlahy jsou navíc mimořádně esteticky propracované, dokonce je společnost právem považována za zakladatele módních trendů v odvětví laminátových a parketových podlah. Pokud se rozhodnete pro laminátové nebo dřevěné podlahy od společnosti Lamett získáte za rozumnou cenu vysoce kvalitní podlahu, která bude navíc hlavním designovým prvkem místnosti. Je jedno, zda potřebujete podlahu do pokoje, pracovny, ložnice nebo kanceláře, s podlahami Lamett vytvoříte všude příjemnou atmosféru. Dnes společnost Lamett vyrábí především laminátové podlahy, ale i dřevěné podlahy a Luxury Vinyl.

HISTORIE ZNAČKY LAMETT

Jak již bylo řečeno, značka Lamett byla založena ve Belgii, stalo se tak roku 1985. Tehdy se jednalo o průkopníka ve světě podlah, protože šlo o jedno z prvních značek nabízející laminát vůbec. Během roku 2004 se společnost začala velmi rychle rozvíjet, od té doby se stala mnohem flexibilnější a začala nabízet krom laminátových podlah i vícevrstvé podlahy, vinylové podlahy a masivní parkety. Masivní parkety byly určené pro veřejné prostory, nejrůznější náročnější projekty, zkrátka pro profesionální segment trhu. V dnešních dnech si zboží od společnosti Lamett objednává více než 40 zemí, dovolíme si jmenovat například Spojené státy americké, Čínu, Velkou Británii, Belgii, Francii, Austrálii a Itálii. V této společnosti pracují opravdoví odborníci a nadšenci, kteří se snaží vám vždy dodat to nejlepší, ať už si zvolíte klasickou dřevěnou podlahu, laminát nebo třeba parkety. Podlahy této společnosti mají nesporné výhody, avšak jejich zaměstnanci se snaží i tak každý den přijít s něčím novým, co toto odvětví posune opět o krůček dopředu. Lamett vyrábí své podlahy výlučně ve svých výrobnách v Evropě a Asii, v současnosti zaměstnává přes 1500 lidí z celého světa.

LAMETT JE SPJAT S DUBEM   

Lamett čerpá inspiraci pro své podlahy především z dubu, jehož struktury a barvy používají ve všech možných variacích a provedeních. Mezi nejznámější a nejoblíbenější patří například Bolero: Jedná se o rustikální dub, který má jasnou pravidelnou strukturu a výsledná podlaha pak získá matný olejový vzhled. Dále třeba Charleston: opět jde o statný dub, který je ručně hoblován. Je znám především díky autentickému pravidelnému zobrazení, jeho laminátová podoba je velmi propracovaná a má olejovaný nádech. Jako poslední si uvedeme Grandissimo 5G: tato dubová prkna jsou charakteristická větší velikostí, díky čemuž docílíte efektu pravidelné olejované podlahy. 

NOVINKY A INOVACE, KTERÉ PŘINESLY POSLEDNÍ ROKY 

Když už si mnozí mysleli, že společnost Lamett vyčerpala všechny své esa a trumfy, opět šokovala trh, když v létě roku 2012 přišla hned se dvěma novými revolučními kolekcemi. V těchto kolekcích zůstali věrní svým tradicím tj. kopírování vzhledu dubu, avšak vzhledu daly naprosto nový nádech, díky provedení prkna. Prkno totiž bylo rozpraskané a sukaté, olejovaná dubová podlaha pak vypadala naprosto nezaměnitelně a stylově. Na výběr bylo ze dvou zmíněných kolekcí Saphire a Classica. Edice Saphire přinášela suky a velmi hluboké rýhy, díky čemuž podlaha působí opravdu autenticky. Classice naproti tomu vsadila na tradičnější design staré Francie a pracovala s designem staršího prkna s příčným katrovým řezem. Novinkou roku 2014 jsou kolekce Church a Beach house. 

Řada LAMETT SAPPHIRE má autentické hluboké trhliny a suky tzv. "Vintage look " , vzhled olejovaného dřevěného prkna. Tloušťka podlahy 12 mm zaručuje při chůzi akustiku podobnou lepené masivní podlaze. 

Formát: 12x193x1215 mm, Balení: 1,638 m2, Hmotnost balení: 18,1 kg

Řada LAMETT SAPPHIRE  - dekor Antarctic

Řada LAMETT CLASSICA nabízí podlahy se vzhledem autentického katrového řezu s hlubokými trhlinami a suky ( "Vintage look " ), se vzhledem olejovaného dřevěného prkna. Tloušťka 12 mm zaručuje při chůzi akustiku blízkou lepené masivní podlaze.

Formát: 12x193x1215 mm, Balení: 1,638 m2, Hmotnost balení: 18,1 kg

Lamett CLASSICA - dekor Palermo

Řada LAMETT CLASSICA XXL nabízí podlahy v extra dlouhých a extra širokých lamelách se vzhledem autentického katrového řezu s hlubokými trhlinami a suky ( "Vintage look " ), se vzhledem olejovaného dřevěného prkna. Tloušťka 12 mm zaručuje při chůzi akustiku blízkou lepené masivní podlaze.

Formát: 12x236x2260 mm, Balení: 2,13 m2, Hmotnost balení: 23,5 kg

Lamett CLASSICA XXL - dekor Florence

Řada LAMETT BOLERO je vyrobena v souladu s nejnovějšími trendy. Hotová podlaha má vzhled matně nalakovaného dubového prkna se sraženými hranami na dlouhých stranách.

Formát: 8x191x1210 mm, Balení: 2,31 m2, Hmotnost balení: 15 kg

Řada LAMETT BOLERO - dekor Rustic Siberian

LAMETT CHRÁNÍ A PEČUJE O ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ  

Tato společnost je od dřeva odvislá, tím více si jej váží a pečuje o tento přírodní zdroj. Mezi jejich základní zásady patří například to, že zpracovávají pouze vysoce kvalitní dřevo, u kterého je známa země původu. Většina stromů pochází ze zemí Evropské unie. Pokud jde o výrobu laminátů a parket, snaží se co možná nejvíce minimalizovat dopad na životní prostředí a tím pádem i člověka. Veškeré laminátové podlahy, parketové podlahy i více vrstvé dřevěné podlahy podléhají velmi přísným zkouškám kvality, než jsou uvedeny na trh. Jsou označeny prestižním certifikátem CE, které je důkazem jejich kvality.

LAMETT JE TO SPRÁVNOU VOLBOU POKUD ...

- Toužíte po dubové podlaze, laminátu nebo třeba parketech

- Máte zájem o kvalitní výrobek ověřené společnosti

- Nehledá jen standard, ale exkluzivitu

- Vás zajímají vzhledově originální podlahy

- Hledáte moderní a inovativní řešení

- Nechcete riskovat a chcete prověřenou mezinárodní značku kvality

- Vám leží na srdci životní prostředí

 

Laminátové plovoucí podlahy Parador

Je to bezmezná různorodost uspořádání, co dělá laminátové podlahy od Paradoru tak atraktivní. Dekor, vzory palubek, formát palubek, provedení drážek, struktura povrchu: při vzájemném sladění vznikají podlahy, které vás přesvědčí svoji krásou. Jako jsou dřevěné podlahy od Paradoru oblíbenými předlohami nápaditých interpretací dekorů dřeva, tak je fantazie a provedení stylu základem, díky kterému může náš designérský tým, ve kterém jsou zastoupeny osobnosti mezinárodní scény designu, propůjčit každé podlaze nezaměnitelný styl a charakter.

PARADOR EDITION - LAMINÁT

ROBUSNÍ

Obytné prostory jsou výrazem individuálního přístupu k životu a vlastních nároků. Klást si vysoké nároky pro nás znamená sázet na kvalitu. Parador nabízí prémiové výrobky pro kvalitní bydlení. Kvalita Paradoru se vyznačuje obzvláště kvalitními a zdravými materiály, perfektním zpracováním a citem pro přirozený půvab a vypracovaný design.

ZDRAVÉ BYDLENÍ

Laminát od Paradoru má podíl dřeva téměř 100 % a je tak přírodním a udržitelným produktem. Naše podlahy jsou antistatické (Classic, Trendtime) a zcela bez emisí. Při jejich výrobě se používají výhradně zdravotně nezávadné, kontrolované materiály. Díky své výšce mezi 7 a 9 mm mají tu nejvyšší možnou stabilitu. Laminátové podlahy od Paradoru je tedy možné používat skutečně všude.

ROBUSNÍ

Různé třídy užívání dokládají, že laminátové podlahy od Paradoru jsou vhodné i pro podmínky s vysokou zátěží. Parador klade vysoký důraz na speciální pevné nosné desky, které zaručují spolehlivou ochranu před bobtnáním a umožňují možnost vysokého zatížení. Díky neustálému zlepšování horní vrstvy je Parador skutečným průkopníkem v oblasti dlouhé životnosti laminátových podlah.

INTELIGENTNÍ

Nový vyvinutý patentovaný zaklapávací systém Safe- -Lock® PRO umožňuje ještě jednodušší a rychlejší pokládku laminátové podlahy Parador bez použití nářadí. Zárukou perfektní dlouhodobé pokládky je vysoká přesnost lícování a stabilita, kterých je dosaženo jedinečnými tvarovými a silovými spoji.

MOŽNOST RENOVACE

Díky své nízké montážní výšce mezi 7 a 9 mm je možné použít laminátové podlahy Parador opravdu všude.


SNADNÁ ÚDRŽBA

Laminát se velmi snadno udržuje a čistí, ideálně se tak hodí do domácností s domácími mazlíčky, dětmi a alergiky. Ve většině případů zcela postačuje suché čištění vysavačem a ručním košťátkem.

MADE IN GERMANY

Pro Parador jsou důležité produkty, které se vyrábějí přímo v závodě v Německu a to tak, abychom vlastním know-how a zručností zajistili co možná nejvyšší kvalitu.

PARADOR EDITION - LAMINÁT

©2014 TIMBERPOINT - PODLAHOVÉ STUDIO