O Timberpointu

Laminátové podlahy si již před mnoha lety vyčlenily své jedinečné místo na českém trhu se stavebními materiály, a to zejména pro svou vysokou odolnost a snadnou údržbu povrchu, díky níž jsou vhodné pro náročné požadavky vysoce namáhaných prostor. Laminátové podlahy od společnosti Parador zaujímají přední místo mezi výrobci laminátových podlah, a to díky bohatým zkušenostem se dřevem a vývojem nových technologií. Společnost Parador je v pozici, kdy vytváří autentické interpretace vysoce kvalitního dřeva a kdo do dekorů laminátových podlah transformuje další klasické materiály, jako je například kámen nebo beton. A co více, grafické motivy a vzory plné fantazie od věhlasných mezinárodních designérů umožňují Paradoru ukázat nové barevné variace a možnosti v nových dekorech.

Jako jedna z mála společností zabývající se laminátovými podlahami působí firma Parador na evropských trzích již po několik desítek let. Oficiální název společnosti je Parador GmbH & Co. KG a byla založena v Německu v roce 1977. Velmi rychle se zařadila mezi přední výrobce podlahových krytin a dnešní výrobní portfolio firmy zahrnuje nejen dřevěné, laminátové a vinylové podlahy, ale i koberce a jiné textilní podlahové krytiny. Veškeré výrobky jsou vyrobeny v Německu a také v pobočkách firmy v Güssing a Frauental v Rakousku. Hlavní sídlo společnosti je ve městě Coesfeldu, které je zároveň místem výroby laminátu. Ten se vyznačuje především tím, že je vyráběn na plně automatizovaných linkách za použití moderních počítačem řízených procesů.

Laminátové podlahy Parador se vyrábějí v několika řadách, kdy se každá z nich zaměřuje na jinou vlastnost podlahy. Tyto řady jsou cenově odstupňovány, podle způsobu provedení, podle třídy odolnosti a také podle tloušťky laminátových dílců. Zakoupit podlahu od firmy Parador tak může opravdu každý zákazník, protože sortiment výrobků zahrnuje jak laminátové dílce v základním provedení, tak podlahy s vysokým podílem dřeva a laminátu, které se právem řadí mezi nejluxusnější podlahové krytiny. Většina laminátových podlah mají automatický zaklapávací system Automatic-Click, takže jejich pokládka je velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý, i bez předchozích zkušeností s montáží podlah. Další výhodou a zajímavým designovým efektem podlahy parador jsou jemné mikrofáze, takzvané V-spáry, které jsou také zastoupeny ve velké většině podlahových řad, a to i těch základních.

Jednotlivé řady podlah se rozděluji podle kvality a náročnosti zpracování. Mezi ty jednodušší a základní typy podlah patří řada Basic 11-5, která je určena pro zákazníky, kteří hledí na cenu, účelnost a zajímavý design z atraktivních dřevin jak v parketovém vzoru, tak ve vzoru selského prkna. Naopak řada Eco Balance klade důraz na životní prostředí a je vyrobena speciálními postupy, kdy je výjimečně zacházeno se dřevem. Výsledkem je unikátní typ podlahy, který je vhodný i pro podlahové. Řada Classic 3060 zase je řada odolných, klasických a univerzálně použitelných podlah, splňujících i ty nejvyšší nároky na kvalitu. Dřevěné lamely jsou vyrobeny v nejrůznějších barvách a vzorech a mohou být použity i v místnostech s podlahovým vytápěním. Nejkvalitnější jsou podlahy z několika řad Trendtime. Jsou značeny čísly 1, 3, 9 a jsou považovány za jedny z nejkvalitnějších podlah, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Lamely jsou vyrobeny v moderních dekorech, barvách i netradičních vzorech. Některé lamely mohou být pokládány ve vzoru“rybí kost”, nebo v atypických provedeních copánkového, kostkového, nebo srutového vzoru, ve formátu dlouhého a širokého prkna bez zkosených hran.