Choose a searcher

Nabízíme třívrstvé dřevěné podlahy PARADOR, PARKET KONCEPT SELECTION, LAMETT, kliknutím na logo výrobce se zobrazí nabídka podlah

PARADOR                                  LAMETT                                 SELECTION BY PARKET KONCEPT

 

 KOMPLETNÍ NABÍDKA KLIKNĚTE ZDE

Třívrstvé dřevěné podlahy

Třívrstvé dřevěné podlahy se skládají ze tří vrstev dřeva, které jsou k sobě příčně ( protitahem ) nalepeny a slisovány. Základem těchto podlaha je střední nosná vrstva  ( většinou použito dřevo borovice, smrku, břízy ). Na tuto vrstvu je nalepena horní vrstva. Horní  ( nášlapná ) vrstva umístěna na pohledové straně, určuje vzhled podlahy. Vyrábí se v mnoha provedeních od tradičních dřevin ( dub, dub, jasan, javor) po exotické dřeviny ( merbau, jatoba, teak, bambus, americký ořech ). Ve spodní části nosné desky je umístěna třetí ( protitažná ) vrstva.  Podlahy vyráběné tímto způsobem jsou pak méně náchylné ke smršťování a bobtnání závislém na kolísání teploty a vlhkosti. Vzhledem k tomu, že horní nášlapná vrstva mívá tl. 3 – 4 mm, je možné tyto podlahy přebroušením zrenovovat. Třívrstvé dřevěné podlahy jsou opatřeny licencovanými zámkovými spoji a díky tomu je lze pokládat plovoucím způsobem bez lepení. Podle vrchní nášlapné vrstvy podlah rozlišujeme dále třívrstvé podlahy na : jedno, dvou a třílamelové podlahy.

JEDNO - LAMELOVÉ ( vzor široké selské prkno ) - vyniknou ve velkých otevřených prostorech

DVOU - LAMELOVÉ ( vzor úzké prkno ) 

TŘÍ - LAMELOVÉ ( vzor parketa ) - vhodné do menších místností

Jednolamelová třívrstvá podlaha ( prkno vzor )

dub trivrtsva podlaha prkno    dub prkno - třívrtsvá podlaha dřevěná    

 

Třílamelová třívrstvá podlaha( parketový vzor )

dub trivrstva parketa    dub trivrstva parketa

 

Třívrstvé DŘEVĚNÉ PODLAHY - Selection

Sestavili jsme pro vás kolekci podlah s názvem SELECTION. 

Kolekce SELECTION - vzor SELSKÉ PRKNO

Podlahy této kolekce obsahují podlahy se vzorem selského prkna. Jednotlivé podlahy této kolekce se od sebe liší šíří lamel ( od úzkých prknem až po extra široká a dlouhá prkna ) a povrchovou úpravou - lak nebo olej.

podlahy vzor selské prkno 

Kolekce SELECTION - vzor PARKETOVÝ ( 3 PÁSOVÝ )

Podlahy této kolekce obsahují podlahy se vzorem parket z evropských i exotických dřevin. Jednotlivé podlahy této kolekce se od sebe liší použitou dřevinou a povrchovou úpravou - lak nebo olej. 

parketový vzor - třívrstvá dřevěná podlaha 

Třívrstvé a VÍCEVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY Lamett 

Nosnou deskou těchto podlah je obvykle Multiplex deska či překližka, na kterou je stejně jako u třívrstvých podlah, z horní části přilepená nášlapná vrstva. Vzhledově ( z pohledové strany podlahy ) vypadají stejně jako třívrstvé podlahy. Tyto podlahy mají i velmi podobné vlastnosti jako třívrstvé dřevěné podlahy a platí u nich vše co bylo popsáno výše v sekci třívrstvých podlah.

Belgická firma Lamett - švédský výrobce dubových vícevrstvých podlah, která se specializuje na výrobu dubových vícevrtsvých podlahovin. Podlahy jsou rozdělney do několika kolekcí, které se liší tloušťkou, šíří lamel, strukturou ( skladbou podlahy ) a povrchovou úpravou.

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT

Kolekce LAMETT 

Povrchová úprava podlah - lak nebo olej ?

 LAKOVANÉ PODLAHY

nejsou náročné na údržbu, obvykle se luxují a vytírají vlhkým mopem. Horní vrstva dřeva je díky 6 -8 vrstvám UV laku dokonale chráněna proti poškození a mechanickému opotřebení. Pokud k takovému poškození dojde, podlahu lze celoplošně zbrousit a obnovit vrstvu laku, tak aby podlaha zase vypadala jako nová.

Jasan classic bílý matný lak

OLEJOVANÉ PODLAHY

okouzlují svou přirozenou krásou. Olej, který je nanesen na horní nášlapné vrstvě dřevo ošetří, zdůrazní strukturu a dává vyniknout přirozené kráse dřeva. Póry dřeva zůstávají otevřené. Olejované podlahy jsou oproti lakovaným náročnější na péči a běžnou údržbu a vyžadují pravidelnou obnovu. Velkou výhodou olejovaných povrchů je možnost lokálních oprav bez nutnosti celoplošného broušení. Toto oživení ( refreshování ) snadno odstraní škrábance a mechanická poškození,  je bezprašné a podlaha rychle získá původní vzhled.

Dub Country Old Fashion - oxid.olej

 

©2014 TIMBERPOINT - PODLAHOVÉ STUDIO