LAMINÁTOVÉ PODLAHY PARADOR

Parador se při výrobě laminátových podlah soustřeďuje na potřeby svých náročných zákazníků. Tak vznikají kreativní řešení v rámci systému - na základě moderních technologií, perfektního řemeslného zpracování a rozsáhlých zkušeností. Laminát od Paradoru má tyto vlastnosti: snadná montáž i údržba, antistatické, bez emisí, dlouhá životnost. Laminát od Paradoru má podíl dřeva téměř 100 % a je tak přírodním a udržitelným produktem. Podlahy Parador jsou antistatické (Classic, Trendtime) a zcela bez emisí. Při jejich výrobě se používají výhradně zdravotně nezávadné, kontrolované materiály. Díky své výšce mezi 7 a 9 mm mají tu nejvyšší možnou stabilitu. Laminátové podlahy od Paradoru je tedy možné používat skutečně všude. Různé třídy užívání dokládají, že laminátové podlahy od Paradoru jsou vhodné i pro podmínky s vysokou zátěží. Parador klade vysoký důraz na speciální pevné nosné desky, které zaručují spolehlivou ochranu před bobtnáním a umožňují možnost vysokého zatížení. Díky neustálému zlepšování horní vrstvy je Parador skutečným průkopníkem v oblasti dlouhé životnosti laminátových podlah. Nový vyvinutý patentovaný zaklapávací systém Safe- -Lock® PRO umožňuje ještě jednodušší a rychlejší pokládku laminátové podlahy Parador bez použití nářadí. Zárukou perfektní dlouhodobé pokládky je vysoká přesnost lícování a stabilita, kterých je dosaženo jedinečnými tvarovými a silovými spoji. Díky své nízké montážní výšce mezi 7 a 9 mm je možné použít laminátové podlahy Parador opravdu všude. Laminát se velmi snadno udržuje a čistí, ideálně se tak hodí do domácností s domácími mazlíčky, dětmi a alergiky. Ve většině případů zcela postačuje suché čištění vysavačem a ručním košťátkem.

Pro Parador jsou důležité produkty, které se vyrábějí přímo v závodě v Německu - a to tak, aby vlastním know-how a zručností zajistili co možná nejvyšší kvalitu. Je to bezmezná různorodost uspořádání, co dělá laminátové podlahy od Paradoru tak atraktivní. Dekor, vzory palubek, formát palubek, provedení drážek, struktura povrchu: při vzájemném sladění vznikají podlahy, které vás přesvědčí svoji krásou. Stejně jako jsou dřevěné podlahy od Paradoru oblíbenými předlohami nápaditých interpretací dekorů dřeva, tak je fantazie a provedení stylu základem, díky kterému může náš designérský tým, ve kterém jsou zastoupeny osobnosti mezinárodní scény designu, propůjčit každé podlaze nezaměnitelný styl a charakter. Skutečná krása nenadchne jen oko: naprosto věrně působící povrchy a vzory představují povrchové designy laminátových podlah Parador, které vás nadchnou, a kde se projeví předloha materiálu, ať se jedná o dřevo, kámen nebo beton. Přitom jsou zde různě hluboké struktury, které jsou vždy cítit a jsou příjemné pro všechny, kteří se zde pohybují bosi, v botách nebo na všech čtyřech: odolné a snadné na údržbu.

 

DŘEVĚNÉ PODLAHY PARADOR

Třívrstvé dřevěné podlahy Parador zvyšují hodnotu obytných prostor viditelným způsobem. Přírodní materiál dřevo propůjčuje každému prostoru živoucí teplo a útulnost a nabízí perfektní základ pro vkusné a stylové zařízení vašeho domova. Třívrstvé dřevěné podlahy Parador jsou opravdu přesvědčivé v celém systému: vybrané dřeviny, různé formáty palubek a vzhledy pokládky otevírají jedinečné spektrum exkluzivního uspořádání podlah s vysokým užitkem. Třívrstvé dřevěné podlahy jsou vyrobeny z pečlivě vybíraných materiálů, které jsou vhodné pro bydlení. Naše podlahy jsou vyráběny s minimem emisí z přírodních materiálů. Díky kontrolám kvality v celém řetězci tvorby hodnot zaručujeme nezávadnost jak pro člověka, tak i pro přírodu. Parador využívá dřeviny z trvale udržitelného lesního hospodářství. Také výrobní proces, obaly a logistika jsou příkladné z hlediska ochrany životního prostředí. Jako přírodní produkt mají třívrstvé dřevěné podlahy Parador, díky své vlastnosti regulace vlhkosti pozitivní vliv i na klima v místnosti. Jako produkt ze dřeva umějí pohlcovat a opět odvádět vlhkost. Přitom je podlaha příjemně teplá pro chůzi. Díky speciální povrchové vrstvě je podlaha dobře chráněná, pevná, trvanlivá a má dlouhou životnost. Čištění je velice jednoduché. Z tohoto důvodu zde existují různé možnosti využití těchto podlah. Kromě obytných prostor jsou třívrstvé dřevěné podlahy Parador vhodné také do kanceláří a obchodů. Díky inteligentní zaklapávací mechanice se třívrstvé dřevěné podlahy Parador rychle, čistě a bezpečně pokládají. Nová podlaha je okamžitě připravena k nastěhování, nezávisle na metodě pokládky (plovoucí pokládka nebo celoplošné nalepení). Praktické spoje zaručují přesnost lícování a stabilitu. Samozřejmě je možné pod třívrstvé dřevěné podlahy Parador položit také podlahové vytápění. Třívrstvé dřevěné podlahy Parador jsou trvanlivou podlahovou krytinou s vrchní vrstvou z masivního dřeva. Pokud je po dlouhodobém používání nebo při poškození nutná renovace, je možné třívrstvé dřevěné podlahy Parador obnovit nebo, díky masivní vrchní vrstvě i obrousit a přelakovat. Vysoké nároky na kvalitu Parador jsou zvýrazněny také v technologicky propracovaném výrobním procesu, který probíhá na základě ekologické, sociálně přijatelné a vyvážené firemní politiky. Stejně pečlivě jsou vybíráni všichni partneři, kteří s Paradorem spolupracují. Parador vyrábí třívrstvé dřevěné podlahy pouze ve svých závodech Güssing a Coesfeld, a proto je hrdý na svoji pečeť kvality »Made in Austria and Germany«. Třívrstvé dřevěné podlahy Parador nabízejí opravdu vysokou kvalitu. Parador používá výhradně kvalitní, zdravotně nezávadné suroviny a dřevo z trvale udržitelného lesního hospodářství. Všechny podlahy Parador se pravidelně kontrolují v rámci celého výrobní- ho řetězce: interně řízením kvality Parador a také externě nezávislými ústavy.

 

VINYLOVÉ PODLAHY PARADOR

Při vývoji a výrobě inovativních vinylových podlah se Parador řídí výhradně přáními svých náročných zákazníků. Ať se jedná o vinyl z plného materiálu nebo s nosnou deskou HDF, vinylové podlahy Parador jsou velice odolné, snadno se čistí a jsou obzvláště vhodné pro namáhané obytné prostory a dle třídy užívání také pro používání podnikání. Parador Vinyl vás přesvědčí vysokou mírou užitku na základě moderních technologií. S přihlédnutím k mezinárodním stylům bydlení vyvíjejí naši designéři vysoce kvalitní autentické dekory, které přibližují přírodní materiály, jako jsou dřevo a kámen. Dekor vzájemně slaďuje vzory palubek, formát palubek, provedení drážek, strukturu povrchu. Při vzájemném sladění vznikají podlahy, které vás přesvědčí svoji funkcí a estetikou a propůjčí každém stylu bydlení individuální formát. Skutečná krása nadchne nejen oko: naprosto věrně působící povrchy a vzory vinylových podlah Parador nabízejí opravdu nezapomenutelný zážitek. Zcela viditelně jsou zde za vzor použity materiály, jako je dřevo, kámen nebo beton. Přitom jsou zde různě hluboké struktury, které jsou vždy cítit a jsou příjemné pro všechny, kteří se pohybují bosi, v botách nebo na všech čtyřech. Povrchy jsou odolné a snadné na údržbu. Vinylové podlahy Parador mají různé struktury povrchů. Autentická struktura je struktura povrchu, která se hodí k danému dekoru. Zvýrazňuje žilkování a suky dekoru a podtrhuje tak jeho přirozený, autentický charakter. Vzniká tak přirozený, realistický vzhled. Kartáčovaná struktura - zdůrazňuje příjemnou přirozenou haptiku pravého dřeva, díky pískovanému, kartáčovanému povrchu. Struktura dřeva - povrch má univerzální povrch struktury dřeva. Opticky i hmatem zprostředkovává dojem, že se jedná o pravé dřevo. Struktura minerální - pórovitý povrch vytváří příjemnou haptiku, stejně jako u kamene. I opticky vzniká dojem jemné kamenné podlahy. Rustikální struktura - podlaha Vintage je charakterizována výraznými stopami po zpracování a používání. Tak vzniká neopakovatelný šarm starého dřeva. Struktura uříznutého dřeva - struktura je charakterizována povrchem uříznutého dřeva a omšelým vzhledem řezu po rámové pile. Struktura kamene - tento povrch se obrací se svoji univerzální vystouplou strukturou k moderním kamenným podlahám a k viditelné nerovnosti jako u pravého kamene. Charakteristický profil podlahy je určován také vzhledem drážek. Vinylové podlahy bez sražené hrany vytvářejí klidný, uzavřený dojem. Sražené hrany zdůrazňují každou palubku, což odpovídá přirozenému obrazu selského vzoru nebo dlaždic. U klasické pokládky (bez sražené hrany) k sobě palubky přiléhají bez viditelných mezer. Harmonický vzhled podlahy vytváří celkový uzavřený vzhled.

vinyl s nosnou deskou HDF - funkce a technika
Moderní, flexibilní a pohodlný: tak se představují vinylové podlahy s integrovaným tlumením kročejového hluku. S palubkami silnými 9,6 mm je Parador Vinyl s nosnou deskou HDF vhodný pro každodenní používání, pevný, snadno se udržuje a vyrovná drobné nerovnosti povrchu. Samozřejmě je tato podlaha vhodná pro podlahové vytápění a díky vylepšenému, patentovanému zaklapávacímu systému Safe-Lock® PRO se také jednoduše, rychle a spolehlivě pokládá. S přihlédnutím k mezinárodním stylům bydlení vyvíjejí naši designéři vysoce kvalitní autentické dekory, které přibližují přírodní materiály jako jsou dřevo a kámen. Dekor vzájemně slaďuje vzory palubek, formát palubek, provedení drážek, strukturu povrchu.

celovinylové ( vinyl z plného materiálu ) - funkce a technika
Pro použití v soukromé či komerční sféře: vinylové podlahy z plného materiálu jsou tou nejlepší volbou, pokud se jedná o vysokou zátěž a vysoké namáhání. Velkou výhodou této podlahy je odolnost vůči vodě a hodí se tak především pro použití v koupelnách a v kuchyni. Kromě toho je vinyl z plného materiálu z důvodu své nízké montážní výšky také vhodný na renovace. Stejně jako jeho protějšek s nosnou deskou HDF je také vhodný pro pokládku podlahového topení a pomocí inteligentního zaklapávacího systému je pokládka snadná a bezpracná.

vinyl s nosnou deskou SPC - funkce a technika
Nové podlahy od Paradoru, vhodné pro použití v soukromé či komerční sféře: vinylové podlahy s nosnou deskou SPC - Tyto podlahy jsou novou odpovědí na pokládku podlahového topení - elektrických rohoží a folií. Velkou výhodou těchto podlah je jejich rozměrová stabilita, podlahy jsou tiché e teplé na pochoz, vhodné pro lehce nerovné povrchy. Integrovaná podložka zajistí dobré tlumení kročejového hluku. Podlahy jsou voděodolné. Stejně jako u ostatních podlah z nabídky Paradoru pomocí inteligentního zaklapávacího systému je pokládka snadná a bezpracná.