Nabízíme dýhové podlahy belgického výrobce PAR-KY - kliknutím na logo výrobce se zobrazí nabídka podlah
PAR-KY
 

Dýhové podlahy

Nosnou deskou dýhových podlah je tvrdá dřevovláknitá deska HDF (High Density Fibreboard ), stejně jako je tomu i u laminátových podlah. Oproti laminátovým podlahám tvoří horní vrstvu pravá dřevěná dýha o tloušťce 0,6 mm.

Dýha je dále opatřena 8 vrstvami ultra pevného, pružného a odolného laku. Díky použití HDF ve své střední vrstvě, jsou dýhové podlahy mnohonásobně odolnější při silném bodovém zatížení a díky 8 vrstvám laku na impregnované vytvrzené tenké dýze pak méně náchylné vůči protlaku či způsobení vrypu.  

struktura dýhových podlah

Tajemství odolnosti dýhových podlah belgického výrobce PAR-KY podlah spočívá v systému DSI. DSI je zkratka pro Double-Sided Impregnation (impregnace ze dvou stran). Během procesu lisování, je lepidlo vlisováno tak hluboko do dřeva, dokud není dosaženo úrovně saturace. Následně se aplikuje lak na horní část dřevěné dýhy. Dřevo absorbuje lak, který je v kontaktu s lepidlem. Díky této technice je dřevo zcela nasyceno a horní vrstva se stává velmi odolnou. Tento impregnační systém zajišťuje, aby byly sražené hrany ve stejné barvě jako použitá dřevina podlahy. Sražené hrany jsou po impregnaci také lakovány. Díky tomuto systému je podlaha odolná proti vlhkosti.

Díky zámkovému spoji Uniclic se podlahy PAR-KY dají snadno pokládat bez lepení, plovoucím způsobem.

Při výrobě dýhových podlah PAR-KY je používá pouze 0,6 mm tenká nášlapná vrstva z pravého dřeva. Tímto způsobem jsou přírodní zdroje využívány udržitelným způsobem. K výrobě dýhových podlah PAR-KY je potřeba 25 krát méně dřeva než k výrobě masivních podlah. Navíc, všechno dřevo, které je použito na výrobu podlah pochází z trvale udržitelných lesů. Toto je zaručeno certifikátem  “Pure Wood”.

Díky optimálnímu využití dřeva mají dýhované podlahy velmi přijatelnou cenu, která je srovnatená s vyššími řadami laminátových podlah 

ČTYŘI KOLEKCE  - PRO KAŽDÝ INTERIÉR - PRO KAŽDÝ PROJEKT

Par-ky PRO - dřevo za cenu laminátu                    Par-ky LOUNGE - podlaha pro každý interiér                    PAR-KY - dýhové podlahy                    Par-ky DELUXE - podlaha s dokonalým vzhledem

Par-ky PRO - dřevo za cenu laminátu

Řada PAR-KY PRO to je dřevo za cenu laminátu. Ano, opravdu za cenu vyšších řad laminátových podlah můžete nyní mít skutečné dřevo - každá lamela je originál a ukrývá neopakovatelnost a hřejivost pravého dřeva. Kolekce se skládá z krátkých, širokých lamel s hedvábným vzhledem, lakovanou povrchovou úpravou a se čtyřstrannou mikrofází. Všechny dekory dubu jsou navíc i kartáčovány k dosažení výraznějšího efektu a zdůraznění krásy pravého dřeva.  

Formát: 7,2x190x1203 mm, Balení: 2,514 m2, Hmotnost balení: 15,3 kg

Řada PAR-KY PRO - dýha Dub evropský

Par-ky LOUNGE - podlaha pro každý interiér

Řada PAR-KY LOUNGE je postavena především na podlahách s dřevěnou dýhou z exotických podlah. Vzhledem k tloušťce dýhy si pak může dopřát luxus a krásu podlahy z exotického dřeva opravu každý. Úzké a krátké ( 1,2 m ) lamely spolu s mikrofází vytvářejí na podlaze výjimečnou atmosféru. Lamely jsou opatřeny hedvábným lakem a některé typy jsou navíc kartáčované.

Formát: 8,3x124x1203 mm, Balení: 1,641 m2, Hmotnost balení: 13 kg

Řada PAR-KY LOUNGE - dýha Zebrano

Par-kyTWIST - podlaha z exkluzivních dřevin

Řada PAR-KY TWISTtato inovativní dřevěná dýhová podlaha kombinuje jedinečné vzory pravého dřeva s jednoduchou plovoucí pokládkou jako u laminátu se zámkem Uniclic. Jednoduše položíte  vzor rybiny, ale také dvojitou rybinu, nebo dokonce šachovnici.

Formát: 12x124x868 mm, Balení: 0,969 m2, Hmotnost balení: 8,75 kg 

Řada PAR-KY TWIST

Par-ky DELUXE - podlaha s dokonalým vzhledem

Řada PAR-KY DELUXE + dokonale ladí s nejnovějšími trendy v podlahovém sektoru. Dlouhé, široké desky a výrazné podélné fáze vytvářejí atmosféru masivní dřevěné podlahy. Vzhledem k tloušťce lamely a integrované korkové podložce slyšíte pouze tlumený zvuk vašeho kroku. Tento pocit a zvuk se dají srovnat s klasickou, celoplošně lepenou dřevěnou podlahou. 

Formát: 15x160x1800 mm, Balení: 1,728 m2, Hmotnost balení: 20,7 kg

Řada PAR-KY DELUXE + - dýha Rustic Ivory Oak

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DÝHOVOU PODLAHOU PAR-KY A LAMINÁTOVOU PODLAHOU ?

Podlahy PAR-KY mají většinu důležitých výrobnách technologií shodnou s laminátovými podlahami: omezená tloušťka, lamely se zámkovým spojem vhodné pro pokládku plovoucím způsobem,  nosná střední základová deska HDF.

Podlaha PAR-KY ale není jen tištěná imitace dřeva pokrytá vrstvou melaminu, jako je tomu u laminátové podlahy !

Podlaha PAR-KY má vrchní vrstvu ze skutečného dřeva, každý kus podlahy je originální a neopakovatelný s hřejivým trojrozměrným efektem, který vytváří pouze skutečné dřevo. Tato vrstva je chráněna 8 vrstvami ultra-odolného laku !

Pravé dřevo namísto papírového potisku nabízí mnoho výhod jako je estetický dojem (každá lamela je unikátní, protože ani v přírodě neexistují dva identické stromy ), hřejivý pocit ( vrstva skutečného dřeva je mnohem hřejivější, rozdíl cítíte i při doteku dlaní), akustika jako u masivních podlah ( žádný pronikavý hluk při chůzi po podlaze , řady PAR-KY SOUND a DELUXE mají dokonce integrovanou korkovou podložku tl. 2mm ) 

JE POUŽITÁ TENKÁ DÝHA DOSTATEČNĚ PEVNÁ A ODOLNÁ ?

Ano je, a to z těchto důvodů:

Základní nosnou deskou je HDF deska s hustotou 1100 kg/m3, která je mnohem odolnější a pevnější než kterákoliv dřevina, např. u dubu je to 700 kg/m³.

Tenká dýha na povrchu podlahy (0,6mm) je napuštěná z 97% lepidlem s následným nanesením  8 vrstev tvrdého UV laku. Proces pronikání lepidla v kombinaci s ultra-odolným lakem se nazývá DSI-technika ( Double Sided Impregnation = impregnace ze dvou stran). Díky této technice se horní vrstva podlahy stává velmi odolnou. 

      Par-ky PRO - dřevo za cenu laminátu                                                          Par-ky LOUNGE - podlaha pro každý interiér

      Par-ky PRO - lamela v řezu             Par-ky LOUNGE - lamela v řezu

 

     Par-ky SOUND - podlaha z exkluzivních dřevin                                                          Par-ky TWIST - podlaha s dokonalým vzhledem

      Par-ky SOUND - lamela v řezu             Par-ky TWIST - lamela v řezu

             

  

PRO JAKÉ PROSTORY JE VHODNÉ POUŽITÍ DÝHOVÝCH PODLAH PAR-KY ?

Tyto podlahy jsou určeny pro domácí obytné prostory nebo lehce zatížené komerční prostory. Neporučujeme používat podlahy PAR-KY ve vlhkých prostorách, jako je např. koupelna. 

JSOU DÝHOVÉ PODLAHY PAR-KY VHODNÉ PRO PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ ?

Podlahy PAR-KY mohou být bez problému instalovány na podlahové vytápění. Jelikož existují různé druhy podlahového vytápění, doporučujeme řídit se pokyny výrobce. Podlahy PAR-KY se nedoporučují používat tam, kde je elektrické podlahové topení.

DRUH PODLAHY   TLOUŠŤKA PODLAHY TEPELNÝ ODPOR  TEPELNÁ VODIVOST
PAR-KY PRO 7,2 mm 0,043 m2K/W 0,203 W/mK
PAR-KY LOUNGE 8,3 mm 0,0493 m2K/W 0,203 W/mK
PAR-KY SOUND+ 12 mm 0,0820 m2K/W 0,122 W/mK
PAR-KY TWIST 12 mm 0,0820 m2K/W 0,122 W/mK

 

MĚNÍ SE ČASEM BARVA DÝHOVÉ PODLAHY ?

Ano mění, stejně jako u podlah z masivního dřeva, vlivem slunečního záření se barva dřeva mění. To je přirozený proces. 

JAK PŘEDEJÍT PŘÍPADNÝM ŠKRÁBANCŮM ?

Jako každá dřevěná podlaha, také podlaha PAR-KY se může mírně poškrábat. Abychom tomu zabránili je potřeba podlahu udržovat, umístit rohožku ke vchodu do místnosti a dát ochrannou podložku pod kolečka židlí.

JAK UDRŽOVAT A OŠETŘOVAT PODLAHU PAR-KY ?

Na běžnou údržbu vystačíme s vysavačem. Při mytí, stejně jako u masivních podlah, používáme dobře vyždímaný hadr či mop. Ošetření pak provádíme speciálně vyvinutým PAR-KY čističem. Tento přípravek nejenom že dřevo čistí, ale dodává mu také extra ochranu.

JAK INSTALOVAT ( POKLÁDAT ) DÝHOVÉ PODLAHY PAR-KY ?

Všechny typy dýhových podlah PAR-KY jsou opatřeny zámkovým spojem Uniclic, což je bezlepidlový instalační systém. Výhodou toho systému je, že na lamelách nezůstávají žádné stopy po lepidle, žádné otevřené spoje, nábytek není potřeba přemístit do jiného pokoje, instalace je rychlejší, snadnější  a po podlaze můžete ihned po položení chodit. Snadnější je také případná výměna poškozených dílů. 

JAKOU ZÁRUKU MAJÍ PODLAHY PAR-KY ?

Belgický výrobce poskytuje na podlahy prodlouženou záruku 12 let pro kartáčované kolekce a 15 let pro lakované kolekce. Tato záruka je platná pouze v případě, že byly dodrženy záruční podmínky. 

desert oak

jasan golden ash

chocolate oak

jasan sand ash

dub bronze oak

eben macassar

sucupira

olivovník

ořech americký

wenge

dub milk oak

indické jablko

 

©2017 TIMBERPOINT - PODLAHOVÉ STUDIO