Choose a searcher

Venkovní terasy

Dřevěné terasy převážně z exotického dřeva jsou oblíbenou částí moderních domů a zahrad, kde se dá příjemně relaxovat. Jelikož jsou venkovní terasy po většinu roku vystaveny nepříznivým povětrnostním vlivům vyplatí se investovat do kvalitního exotického dřeva, které má oproti dřevinám  rostoucím v našich zeměpisných šířkách mnohem lepší technické vlastnosti. Exotické dřeviny díky vyšší hustotě dřevní hmoty vynikají tvrdostí, pružností, odolností vůči vlhkosti nebo napadení škůdcem a to je předučuje k využití v hlavně exteriérech.  Vhodně ošetřená dřevěná terasa z exotického dřeva neztrácí svůj půvab je exkluzivní dominantou vaší zahrady.

Máte zájem o dřevěnou terasu ?

KONTAKTUJETE NÁS NA TEL: 608 29 44 44  - VYTVOŘÍME VÁM NABÍDKU NA MÍRU

Terasa IPE

Nabízíme dřevěné terasy z těchto exotických dřevin

IPE ( IRONWOOD, ŽELEZNÉ DŘEVO )

Barva jádra dřeviny Ipe mívá od hnědé po olivově hnědou, někdy až černou barvu, i když někdy může mít i světlejší nebo tmavší pruhování, čímž je jádrové dřevo ostře ohraničeno od dřeva bělového. Ipe je druh dřeviny s nízkým leskem a olejovitým vzhledem s celkem hezkou texturou a nepravidelně seskupenými jádry. Pro jeho extrémní tvrdost, pevnost, hustotu a životnost je dřevo Ipe řazeno k nejstabilnějším dřevům, která jsou vůbec v lesích k dispozici. Dřevo je potřeba předsušit v sušárnách, aby se zabránilo nadměrnému srážení při instalaci. 

MERBAU

Jádrové dřevo čerstvě nařezaného dřeva Merbau je žluté až oranžovo hnědé, ale později ztmavne a získá hnědou nebo až hnědo červenou barvu. Jádra tohoto hrubě texturovaného dřeva mohou být jak rovná, tak i spřažená nebo vlnitá. Jednou z charakteristických vlastností Merbau je žluté žilkování či žluté skvrnky v pórech ( tříslovina). Po položení  se Vám může zdát jako melírovaná zlatem. Merbau je téměř stejně odolné jako teakové dřevo. Má vynikající rozměrovou stabilitu a je vysoce odolné vůči napadení hmyzem. 

CUMARU ( BRAZILSKÝ TEAK )

Běl tohoto druhu dřeva se velmi podobá jádru dřeva. Pohybuje se v rozmezí od světle opálené hnědé až po tmavě hnědou barvu. Dřevo má nepravidelně uspořádaná jádra a má vlnitou a drsnou texturu. Cumaru (Brazilský Teak) je rezistentní vůči útokům hmyzu, je také odolné vůči hnilobám. Sušení tohoto druhu dřeva je celkem náročné na čas, čerstvě nařezané dřevo má tendenci se smršťovat, ale pokud je již vysušeno, dále nepracuje. (nesmršťuje se). Protože se jedná o impozantně celistvé dřevo, trochu vzdoruje při opracování. Doporučuje se dřevo před instalací podlah předvrtat, tak aby nedocházelo k jeho štěpení. Prach vznikající při opracování tohoto druhu dřeva může způsobovat alergické reakce, proto při práci s tímto druhem dřeva použijte ochranné pracovní prostředky.

GARAPA

Garapa je tmavě červenohnědé, středně těžké a pružné dřevo z Brazílie (roste ale i v Mexiku) používá se na dýhy, schodiště, podlahy, obklady stěn a nábytek. V podobě dřevěných masivních podlah, parket či exotického řeziva pro další zpracování se s ním můžeme setkat i u nás. Garapa je známá tím, že nevydává žádný zápach ani vůni, snadno vysychá a má vynikající rozměrovou stabilitu. Garapa především vhodná k použití jako decking ( dřevo pro venskovní terasy ) i podlahová krytina to proto, že je to tvrdé a trvanlivé dřevo. Garapa je poměrně snadně řezatelné dřevo, které má pouze nepatrný vliv na otupení nástroje. Dřevo má tendenci praskat při přibíjení hřebíky. Šrouby ovšem drží velmi dobře. Tento druh dřeva velmi dobře snáší mořidla a leštidla. 

MODŘÍN SIBIŘSKÝ

Dřevo modřínu sibiřského má světle krémovou barvu a vytváří náhderné letokruhy. Modřín sibiřský má i vynikající technické vlastnosti. Vzhledem k tomu, že má dřevo modřínu sibiřského velkou hustotu a vysoký obsah pryskyřice je odolné vůči trouchnivění, plísním a napadení hmyzem a to ho přímo předurčuje k venkovnímu použití a to jak na terasy, tak i na obklady fasád.

Ipe terasa

 

 ©2014 TIMBERPOINT - PODLAHOVÉ STUDIO