Choose a searcher

RENOVACE PARKET

Odborně provádíme renovace parketových podlah v Praze i po celé ČR.  Provádíme bezprašné broušení a renovaci parket a dřevěných podlah. Při renovacích používáme ekologické a zdravotně nezávadné materiály předních výrobců podlahové chemie s certifikací. Máte doma starou parketovou podlahu ? Uvažujete o její výměně ? Zkuste se nejprve zamyslet nad renovací. Masivní parkety mají téměř neomezenou životnost, proto je dobré, nejprve zvážit možnost renovace a až poté se rozhodnout, zda podlahu vyměníte či nikoliv. Máte obavy, že je pro Vás renovace svépomocí příliš složitá ? Přenecháte to raději odborníkům ?

ZAMĚŘENÍ A KONZULTACE ZDARMA  -  VOLEJTE  608 29 44 44  -  SLEVY NA VĚTŠÍ REALIZACE

Provádíme renovace dřevěných podlah a parket, strojové čištění dřevěných podlah, olejování, voskování i lakování podlah.    

Parketová podlaha před renovací                Parketová podlaha po renovaci

KONTROLA PŮVODNÍCH PARKET

Nejprve zkontrolujeme, zda jsou veškeré původní parkety stabilní, zda jsou pevně připevněny k podkladu, případně, zda na některých místech zcela nechybí. Kontrolu provedeme bud chůzí po původní parketové podlaze, nebo poklepem na původní podlahu, kdy špatně připevněné parkety vydávají dutý zvuk.  Veškeré uvolněné parkety je nutno úplně odstranit. 

Renovace parket

Renovace parket

ODSTRANĚNÍ UVOLNĚNÝCH PARKET 

Odstranění provádějte velmi opatrně, tak abyste nenarušili větší část podlahy než je nutné. V případě, že zjistítě, že odstraněné parkety jsou natolik poškozené, že je nebude možné reinstalovat, pokuste se chybějící kusy získat např. Z místností, které již nebude možné obnovit, které jsou rozsáhle poškozené a nebo zakupte nové parkety. Dbejte na to, aby se nové parkety shodovaly jak druhem dřeviny, tak rozměrem.  

OČIŠTĚNÍ STARÝCH PARKET 

Dříve se k lepení parket používal černý dehet ( asfalt ). Tato metoda instalace se dnes již nepoužívá, k lepení parket se vyrábějí speciální parketářská lepidla, která mají vynikající vlastnosti. Pokud máte podlahu lepenou tzv. do asfaltu a ten se objevuje ve spárách mezi jednotlivými parketami či na parketách samotných, doporučujeme odstraněné parkety důkladně očistit od zbytků asfaltu. Pokud byla parketová podlaha lepená podlahovým lepidlem, je rovněž nutné zbytky lepidla důkladně očistit. 

VYROVNÁNÍ PODKLADU POD OSTRANĚNÝMI PARKETAMI 

Velmi často se setkáte s tím, že odstraněné parkety s sebou strhly i část podkladového materiálu.  Poškozený podklad je nutno důkladně vyrovnat. K vyrovnání lze použít akrylové vyrovnávací hmoty.

OPĚTOVNÁ INSTALACE PARKET

Očištěné parkety vkládáme do rozeřeného podlahového lepidla, tak abychom plynule navázali na původní vzor parketové podlahy. Jednotlivé parkety vkládáme těsně vedle sebe, tak aby spáry mezi jednotlivými kusy byly co nejmenší. Přebytečné lepidlo ihned odstraňte. Po jeho zaschnutí je velmi špatně odstranit. 

BROUŠENÍ A TMELENÍ REKONSTRUOVANÉ PODLAHY 

Další fází je broušení. Broušení provádíme brusným papírem se zrnitostí nejprve 40, pak 80 v rovných podélných pásech, v rozích místností do kříže, v místech, kde jsou přechody mezi reintalovanou podlahou a původní podlahou broušení provádíme obvzlášt pečlivě, tak aby přechdy mezi jednotlivími částmi podlahy byly téměř neviditelné. Takto přebroušenou podlahu dobře vytmelíme tmelem smíchaným s brusným prachem. Po vytvrdnutí tmelu opět podlahu přebrousíme stejným způsobem brusným papírem se zrnitostí 120. Poté podlahu důkladně vyluxujeme.

Renovace parket

Renovace parket

NANESENÍ NOVÉ POVRCHOVÉ ÚPRAVY 

Když máme podlahu dokonale vybroušnou a vytmelenou, můžeme přistoupit k nanášení povrchové úpravy. Lze použít buď podlahové oleje, vosky nebo laky. Postup nanášení je stejný, jako u instalace jakékoliv masivní podlahy.

Renovace parket

Renovace parket

Renovace parket

  

©2014 TIMBERPOINT - PODLAHOVÉ STUDIO