Choose a searcher

Prodáváme bambusové podlahy, jak přírodní, tak karnonizované v různých formátech.  Jsme přímým dovozcem bambusových podlah do ČR. 

KOMPLETNÍ NABÍDKA BAMBUSOVÝCH PODLAH - KLIKNĚTE ZDE

 

O BAMBUSU

Botanicky rozlišujeme více jak tisíc druhů bambusů, zařazených do různých botanických rodů.  Bambusy nacházíme jak v tropickém, subtropickém, odolné mrazuvzdorné druhy pak i v mírném podnebním pásmu. Bambus je jednou z nejrychleji rostoucích rostlin na světě.  Některé druhy bambusu dosahují výšky až 40 m a některé zase vyrostou během jednoho dne až o 1 m.  Je to velmi rychle se obnovující přírodní zdroj. Bambus nelze zařadit mezi dřeviny, řadí se mezi traviny do čeledi lipnicovitých. Jedná se vlastně o dlouhou dutou zdřevnatělou travinu. 

Bambus

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ BAMBUS ?

Hlavní předností bambusu je jeho rychlý růst, bambusy dosahují maximálního vzrůstu již v rozmezí 5 – 15 let. Dutá stébla bambusů zdřevnatí, takto vyzrálá bambusová tyčovina, která je lehká, tvrdá, pevná, pružná a dobře tvarovatelná se dá těžit ve stáří rostliny 3 -5 let. Mezi další skvělé vlastnosti bambusu patří i nenáročnost na údržbu a přirozená exotická krása, což ho předurčuje k širokému použití.  

Bambus

VYUŽITÍ BAMBUSU

Bambus má velmi široké využití. Nejčastěji je bambus je využíván jako stavební a konstrukční materiál, k výrobě nábytku,  exotických podlah, obkladů stěn, dýhy, dekorativních předmětů, papíru a buničiny, různých nástrojů denního použití ,  léčiv, oblečení a v neposlední řadě slouží i jako velmi chutná potravina ( bambusové výhonky ).  

Bambus - moderní koupelna

BAMBUSOVÉ PODLAHY - SOUČASNÝ TREND

Trendem posledních let se staly bambusové podlahy. Přírodní bambus má světle žlutou barvu, tu však lze v průběhu zpracování na podlahové díly metodou zvanou karbonizace libovolně měnit, čímž vzniká velké množství barevných variant. Podlahové díly se vyrábějí lisováním pod vysokým tlakem a lepením bambusových stébel a dle způsobu lisování opět vytváření různé vzory ( vertikální / horizontální  uspořádání). Lamely ( podlahové díly ) jsou pak opatřeny buď perem a drážkou, tak jak je tomu u klasických masivních podlah ( typ určený k celoplošnému lepení )  a nebo mohou být opatřeny zámkových spojem ( typ určený k pokládce plovoucím způsobem bez lepení ).  

Bambus natur Click

Bambus Gunstock Click

Bambus Click karbon

Bambus Click cortica

Bambus forest

 

©2014 TIMBERPOINT - PODLAHOVÉ STUDIO