Choose a searcher

Nabízíme dubové podlahy české výroby v různých šířích a úpravách od úzkých až po extra široká selská prkna - olejované i lakované, kartáčované i hladce broušené.

KOMPLETNÍ NABÍDKA DUBOVÝCH PODLAH - KLIKNĚTE ZDE

Dubové dřevo se používá na výrobu podlah od nepaměti. Je tomu tak proto, že dřevo dubu je dostupné a má skvělé technické vlastnosti jako je tvrdost, střední pevnost ( to zajištuje vhodný předpoklad pro ohýbání ) odolnost, stabilita a v neposlední řadě i krása.  Jádrové dubové dřevo má nevýraznou konzistentní světlé i tmavě slámovou barvu, rovnoměrnou střední až hrubší texturu. Bělové dřevo je lehčí než jádrové, které je také světlejší, žlutohnědé, a je zastoupeno v malém poměru, často nepravidelně. Na radiálním řezu má charakteristickou stříbřitou kresbu způsobenou širokými paprsky a má mírně drsnou texturu. Dřevo budu je trvanlivé, je odolné vůči vlhkosti i hmyzu a proto je často využíváno i v exteriérech.  Dubové dřevo velmi pomalu vysychá a má tendenci tvořit praskliny. Typickým znakem dubového je dřeva je krásná kresba letokruhů, kterou lze ještě zvýraznit způsobem řezu. Hotové podlahové díly pak mohou mít  jak rozevlátý, tak rovný nebo paprsčitý vzhled.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY DUBOVÝCH PODLAH – LAK NEBO OLEJ ?

Dřevo dubu lze snadno povrchově upravit a to jak olejem, tak i lakem. Vrstva laku vytváří na vybroušené podlaze mikrofilm, který zabraňuje pronikání vlhkosti do dřeva a také chrání dřevo před mechanickým poškozením při běžném používání. 

LAKOVANÁ PODLAHA - má pak životnost mezi 10 – 15 v závislosti na námaze obývaného prostoru. Po uplynutí této doby lze podlahu lehce přebrousit a opět nově nalakovat. Nevýhodou lakovaných podlah je nemožnost lokální opravy. Poškozená a narušená vrstva laku se nespojí s původní nalakovanou vrstvou proto je nutné vždy opravy provádět po přebroušení na celé ploše. 

OLEJOVANÁ PODLAHA - oleje zvýrazní přirozenou krásu dřeva, bez toho aby dřevo neprodyšně uzavřely a zároveň chrání podlahu před předčasným opotřebením. Současným trendem je použití mořidel a barevných tónovacích olejů, což dělá dubovou podlahu vhodnou opravdu každého interiéru. 

NOVINKA - OLEJ + LAK - naprostou novinkou je pak použití olejového základního nátěru, který propůjčí dřevině intenzivní přírodní probarvení a nezbaví ji možnosti lakování. Tyto olejové nátěry lze pořídit také v několika barevných variantách.  

DLOUHÁ ŽIVOTNOST

Další neopomenutelnou vlastností dubových masivních podlah je téměř neomezená životnost.  V případě, že dubová podlaha jeví po čase známky opotřebení, lze ji velmi jednoduše upravit tak, aby opět vypadala jako nová. U olejovaných povrchů stačí pouze tzv. „refresh „ ( odstranění původní vrstvy oleje a nanesení nové vrstvy ). U lakovaných povrchů je nutné starou vrstvu celoplošně zbrousit a poté nanést nové vrstvy )  

CENOVĚ PŘIJATELNÉ PODLAHY 

Námi dodávané dubové podlahy pocházejí z českých lesů a jsou zpracovávány českým výrobcem, čímž dosahujeme velmi přijatelných cen pro konečné spotřebitele.

DUBOVÁ PODLAHA

dubova podlaha masivní - PURE olej

dubova podlaha - NATURAL olej

dubova podlaha - CHOCOLATE olej

dubova podlaha - WHITE olej

dubova podlaha - BLACK olej

dubova podlaha olej

dubová podlaha - CASTLE BROWN olej

dubova podlaha olej

dubova podlaha olej

dubova podlaha olej

©2017 TIMBERPOINT - PODLAHOVÉ STUDIO