TŘEŠEŇ AMERICKÁ dřevěná masivní podlaha

Třešeň americká je ceněná dřevina po staletí. Je silná, pružná s velmi jemnou kresbou a barevným nádechem koňaku. Bělové dřevo třešně je světle žluté, zatímco jádrové dřevo je žluto až zlatohnědé, někdy i červenohnědé s barevnými pruhy, které jsou u mladšího dřeva šedozelené a u staršího dřeva pak krvavě červené barvy a vytvářejí velmi zajímavou a dekorativní kresbu.

 

Více informací

Dostupnost: objednávka 7-14 dní

1 790 Kč /m2 bez DPH

2 166 Kč /m2 s DPH

1 790 Kč /bal.

2 166 Kč s DPH/bal.


1 balení = 1 m2


Přidat na seznam přání

Více informací

Vzhled:

Třešeň americká je ceněná dřevina po staletí. Je silná, pružná s velmi jemnou kresbou a barevným nádechem koňaku. Bělové dřevo třešně je světle žluté, zatímco jádrové dřevo je žluto až zlatohnědé, někdy i červenohnědé s barevnými pruhy, které jsou u mladšího dřeva šedozelené a u staršího dřeva pak krvavě červené barvy a vytvářejí velmi zajímavou a dekorativní kresbu. Třešeň, stejně jako ostatní ovocné dřeviny má stejnoměrnou hustotu. Letorosty Třešně jsou dosti výrazné.

Vlastnosti:

Třešeň americká se řadí mezi  středně tvrdé dřeviny, dřevo  je slabě lesklé, lze ho snadno mořit a výborně leštit, lze ho také bělit pomocí peroxidu vodíku

Zpracovatelnost:

Třešeň je velmi dobře opracovatelné dřevo, jak ručními, tak elektrickými nástroji. Velmi dobře reaguje na barvení a moření. Lze ho také dobře lepit.

 

Původ: USA

Janka tvrdosti: 950

Pevnost ohybu: 869 kg/cm2

Objemová hmotnost: 544 kg/m3

Maximální pevnost (tlak): 493 kg/cm2

Pevnost ve smyku: 109 kg/cm2

Tuhost: 114 1k kg/cm2

Hmotnost: 544 kg/m3

Radiální smrštění: 3%

Tangenciální smrštění: 7%

Povrchová úprava : bez

 

 

Příslušenství