JATOBA dřevěná masivní podlaha

Zatímco bělové dřevo Jatoba je šedavě bílé, jádrové dřevo inklinuje k barvám lososově červené až po oranžově hnědou barvu. Čerstvě nařezané mívá červeno šedou někdy až načervenale hnědou barvu ozvláštněné tmavými pruhy. Díky své přirozené kráse, bohaté barevnosti a extrémní tvrdosti je tento druh dřeva považován za jednu z nejpopulárnějších exotických dřevin.

 

 

Více informací

Dostupnost: zboží na objednávku 4 - 5 týdnů

1 990 Kč /m2 bez DPH

2 408 Kč /m2 s DPH

1 990 Kč /bal.

2 408 Kč s DPH/bal.


1 balení = 1 m2


Přidat na seznam přání

Více informací

Vzhled:

Zatímco bělové dřevo Jatoba je šedavě bílé, jádrové dřevo inklinuje k barvám lososově červené až po oranžově hnědou barvu. Čerstvě nařezané mívá červeno šedou někdy až načervenale hnědou barvu ozvláštněné tmavými pruhy. Díky své přirozené kráse, bohaté barevnosti a extrémní tvrdosti je tento druh dřeva považován za jednu z nejpopulárnějších exotických dřevin používanou na výrobu dřevěných podlah.

Vlastnosti:

Kromě svého nádherného načervenalého nádechu je to dřevo s mírným leskem a je pozoruhodné jakou má tvrdost a odolnost. Jatoba je jednou z nejpevnějších dřevin používaných na výrobu podlah.

Zpracovatelnost:

S ohledem na jeho odolnost a tvrdost je celkem obtížné dřevo Jatoba zpracovávat. Vyžaduje navrtání před přibíjením hřebíků, či zaděláváním šroubů.

 

Původ: Brazílie

Janka tvrdosti: 2820

Pevnost ohybu: 1338kg/cm2

Objemová hmotnost: 881 kg/m3

Maximální pevnost (tlak): 657 kg/cm2

Pevnost ve smyku: 178 kg/cm2

Tuhost: 152 1k kg/cm2

Hmotnost: 673 kg/m3

Radiální smrštění: 4%

Tangenciální smrštění: 8%

Povrchová úprava : bez

 

 

 

Příslušenství