IROKO dřevěná masivní podlaha

Bělové dřevo Iroko je žlutavě bílé, zatímco jádrové dřevo je zlato oranžové, někdy přechází až do hnědé barvy. Tento druh dřeva má spřažená zrna a je mírně lesklý a má celkem obyčejnou mírně hrubou texturu. Iroko je středně těžké dřevo zvláště odolávající deformacím a je charakteristické přirozenou stálostí, která z něj dělá ideální materiál pro dřevěné podlahy.

Více informací

Dostupnost: zboží na objednávku 4 - 5 týdnů

1 990 Kč /m2 bez DPH

2 408 Kč /m2 s DPH

1 990 Kč /bal.

2 408 Kč s DPH/bal.


1 balení = 1 m2


Přidat na seznam přání

Více informací

Vzhled:

Bělové dřevo Iroko je žlutavě bílé, zatímco jádrové dřevo je zlato oranžové, někdy přechází až do hnědé barvy. Tento druh dřeva má spřažená zrna a je mírně lesklý a má celkem obyčejnou mírně hrubou texturu. Iroko roste v západní Africe. Středně těžké dřevo zvláště odolávající deformacím. Charakteristické přirozenou stálostí, která z něj dělá ideální materiál pro dřevěné podlahy.

Vlastnosti:

Dřevo Iroko je přirozeně odolné vůči rozkladu a je proslulé tím, že je vysoce odolné vůči termitům. Toto dřevo velmi dobře vysychá. Jako druh podlahy je dřevo z Iroko jadrné a odolné.

Zpracovatelnost:

Dřevo Iroko lze dobře řezat, lze do něho i poměrně snadno přibíjet hřebíky, a snadno ho lze také lepit je to dobrý materiál pro výrobu podlah.

 

Původ: Ghana ( Afrika )

Janka tvrdosti: 1260

Pevnost ohybu: 954 kg/cm2

Objemová hmotnost: 673 kg/m3

Maximální pevnost (tlak): 520 kg/cm2

Pevnost ve smyku: 112 kg/cm2

Tuhost: 110 1k kg/cm2

Hmotnost: 705 kg/m3

Radiální smrštění: 3%

Tangenciální smrštění: 5%

Povrchová úprava : bez

 

 

Příslušenství