DOUSSIE ( AFZELIA ) dřevěná masivní podlaha

Dřevo z Doussie je bledě žluté až bílé, zatímco barva jádra tohoto dřeva se pohybuje v rozmezí od světle hnědé až načervenale-hnědé. Struktura jádra dřeva je nepatrně propletená, je středně lesklé a textura je poněkud hrubá. Ve střední a západní Africe je považováno za posvátné a hojivé. Éterické oleje z Doussie mají prý ozdravný účinek na lidský organismus.

Více informací

Dostupnost: zboží na objednávku 4 - 5 týdnů

1 850 Kč /m2 bez DPH

2 239 Kč /m2 s DPH

1 850 Kč /bal.

2 239 Kč s DPH/bal.


1 balení = 1 m2


Přidat na seznam přání

Více informací

Vzhled:

Dřevo z Doussie je bledě žluté až bílé, zatímco barva jádra tohoto dřeva se pohybuje v rozmezí od světle hnědé až načervenale-hnědé. Struktura jádra dřeva je nepatrně propletená. Dřevo je středně lesklé a textura je poněkud hrubá. Je jedním z nejpopulárnějších dřevin, které se dováží do Evropy. Ve střední a západní Africe je považováno za posvátné a hojivé. Éterické oleje z Doussie mají prý ozdravný účinek na lidský organismus. Doussie je velmi stabilní.

Vlastnosti:

Dousie je velice tvrdé a trvanlivé dřevo, a má vynikající odolnost vůči útoku termitů. Dřevo zůstává hladké po opracování. A jen velmi pomalu stárne. Tím je přímo předurčeno pro výrobu podlah.

Zpracovatelnost:

Doussie má dobré řezné vlastnosti a hladký povrch. Přidělané velmi pevně drží. Doussie má překrásné zabarvení a výbornou schopnost leštění díky žlutým sedimentům v pórech. Podlaha z dřeva doussie vypadá opravdu skvěle.

 

Původ: Ghana ( Afrika )

Janka tvrdosti: 1770

Pevnost ohybu: 1348 kg/cm2

Objemová hmotnost: 785 kg/m3

Maximální pevnost (tlak): 735 kg/cm2

Pevnost ve smyku: 136 kg/cm2

Tuhost: 132 1k kg/cm2

Hmotnost: 769 kg/m3

Radiální smrštění: 2%

Tangenciální smrštění: 4%

Povrchová úprava : bez

 

 

Příslušenství