OŘECH AMERICKÝ - masivní dřevěné parkety

Ořechové dřevo je považováno za velmi exkluzivní  vzhledem ke své překrásné kresbě a barevnosti.  Barva bělového dřeva ořechu je zřetelně odlišitelná od barvy jádrového dřeva. Zatímco bělové dřevo je téměř bílé, jádrové dřevo mívá barvu od čokoládové hnědé po sytě tmavě hnědou, někdy až purpurově červenou barvu s tmavými pruhy.

Více informací

Dostupnost: zboží na objednávku 14-21 dní

1 380 Kč /m2 bez DPH

1 670 Kč /m2 s DPH

1 380 Kč /bal.

1 670 Kč s DPH/bal.


1 balení = 1 m2


Přidat na seznam přání

Více informací

Vzhled:

Ořechové dřevo je považováno za velmi exkluzivní  vzhledem ke své překrásné kresbě a barevnosti.  Barva bělového dřeva ořechu je zřetelně odlišitelná od barvy jádrového dřeva. Zatímco bělové dřevo je téměř bílé, jádrové dřevo mívá barvu od čokoládové hnědé po sytě tmavě hnědou, někdy až purpurově červenou barvu s tmavými pruhy. Existují však velké rozdíly mezi různými druhy ořechů. Jádro dřeva vlašského Ořechu je většinou rovné a otevřené, někdy může mít i vzor připomínající obilný klas. Dřevo ořechu je obzvláště ceněno pro jeho mramorovanou strukturu. Na první pohled se může zdát dřevo ořechu celkem fádní, ovšem po mnoha letech užívání získává nádhernou patinu.

Vlastnosti:

Ořech Americký se řadí mezi odolné dřeviny. Dřevo je tvrdé, pevné a má vynikající rozměrovou stabilitu.

Zpracovatelnost:

Ořech Americký se velmi dobře opracovává a to jak s ručním, tak s elektrickým nářadím. Dřevo ořechu amerického má během zpracování výraznou sladkou vůni, je poměrně odolné vůči štěpení a má skvělou soudržnost. Ořech lze výborně mořit i barvit.

 

Původ: USA, Kanada

Janka tvrdosti: 1010

Pevnost ohybu: 1042 kg/cm2

Objemová hmotnost: 641 kg/m3

Maximální pevnost (tlak): 515 kg/cm2

Pevnost ve smyku: 111 kg/cm2

Tuhost: 119 1k kg/cm2

Hmotnost: 608 kg/m3

Radiální smrštění: 4%

Tangenciální smrštění: 7%

Povrchová úprava: bez