ZEBRANO dřevěná masivní podlaha

Bělové dřevo Zebrano je bělavé na rozdíl od jádrového dřeva, které je bledě žlutohnědé s rovnými tmavšími pruhy. Odtud také pochází název Zebrano. Vzor na dřevě lze zvýraznit nařezáním kusu dřeva na čtvrtiny. Časem dostává barva dřeva výraznější barvu, někdy potemní až na sytě jantarovou barvu s výraznými hnědými, někdy až černými pruhy. Dřevo Zebrano je třpytivé.

 

Více informací

Dostupnost: zboží na objednávku - nutno ověřit dostupnost

2 190 Kč /m2 bez DPH

2 650 Kč /m2 s DPH

2 190 Kč /bal.

2 650 Kč s DPH/bal.


1 balení = 1 m2


Přidat na seznam přání

Více informací

Vzhled:

Bělové dřevo Zebrano je bělavé na rozdíl od jádrového dřeva, které je bledě žlutohnědé s rovnými tmavšími pruhy. Odtud také pochází název Zebrano. Vzor na dřevě lze zvýraznit nařezáním celého kusu dřeva na čtvrtiny. Časem dostává barva dřeva mnohem výraznější barvu, někdy potemní až na sytě jantarovou barvu s výraznými hnědými, někdy až černými pruhy. Dřevo Zebrano je třpytivé a jádra jsou vlnitě spřažená.

Vlastnosti:
Zebrano je podstatně tvrdší než Du Americký, Javor, a dokonce i Javor severní. Je velmi tvrdé a vysoce odolné vůči útokům termitů, přičemž je ale nestabilní, zejména v suchém prostředí, kde je náchylné na srážení. Tento druh dřeva musí být dobře a rovnoměrně vysušen před použitím. Jako podlahová varianta se Zebrano řadí k tvrdým druhům dřeva.


Zpracovatelnost:
Nejlepším způsobem jak zvýraznit kontrastní pruhování dřeva Zebrano je nařezání na čtvrtiny, což také snižuje náchylnost surového dřeva k deformacím. Zebrano lze velmi dobře opracovávat elektrickými nástroji. Řezání a hoblování ručními nástroji se vzhledem k jeho tvrdosti nedoporučuje. Zebrano lze velmi dobře lepit.

Původ: Kamerun ( Afrika )

Janka tvrdosti: 1575

Pevnost ohybu: 1208 kg/cm2

Objemová hmotnost: 801 kg/m3

Maximální pevnost (tlak): 603 kg/cm2

Pevnost ve smyku: 181 kg/cm2

Tuhost: 152 1k kg/cm2

Hmotnost: 592 kg/m3

Radiální smrštění: 5%

Tangenciální smrštění: 10%

Povrchová úprava : bez